1.09.2024 XXII Niedziela okresu zwykłego

1.     Dziś wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne.

2.     Jutro rozpoczęcie roku szkolnego msza św. w Kątach o godzinie 8.00 następnie spotkanie na auli, zapraszamy uczniów, rodziców i sympatyków szkoły.

3.     W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, Królowej Gór. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi ks. prałat Stefan Król, dyrektor studium organistowskiego w Tarnowie. Po Mszy procesja wokół Kościołą.

Zapraszam do udziału w uroczystej sumie odpustowej strażaków z pocztami sztandarowymi ze Skalnika i z Brzezowej, panie do niesienia figur w strojach ludowych, młodzież i dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów. Chur męski do uświetnienia tej uroczystości. Postarajmy się uczcić Matkę Bożą w sposób godny i uroczysty.

4.     Do odpustu przygotowujemy się przez udział w Triduum Maryjnym od czwartku. Msze św. z kazaniem będą o 18.00. W piątek i sobotę nabożeństwa, W czwartek po mszy świętej pójdziemy z procesją na cmentarz pomodlić się za zmarłych, bardzo proszę, aby przynieść ze sobą znicze, które później będzie można zostawić na grobach.

5.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca, chorych odwiedzę w piątek od godziny 8.00.

6.     Msze św. w tygodniu codziennie o 18.00. W Brzezowej w środę, czwartek i piątek o 16.30. Korzystajmy codziennie ze spowiedzi, by zyskać odpust. Będą także księża w dniu odpustu, a więc także będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

7.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Miśkowicz Renata, Mroczka Danuta. W Brzezowej – Nadymus Wioletta, Bilska Iwona.

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM